A német nő, akit már egy hónapja fogva tart az amerikai bevándorlási hivatal, véres tenyérrel csapott a magánzárka hűvös falára. Az ütés hangja visszhangzott a zárka sötét sarkában, mint egy kétségbeesett kiáltás, amely a bezártság és a tehetetlenség fájd

Több mint egy hónapja tart fogságban az amerikai bevándorlási hivatal (ICE) egy német turistát, miután San Diegónál megtagadták tőle a belépést az Egyesült Államokba. Jessica Brösche, egy 26 éves német tetoválóművész, kétségbeesetten harcol a szabadulásáért, miközben a hatóságok határozatlan időre elzárják őt a külvilágtól.
Jessica Brösche német tetoválóművész még január 25-én akart átlépni a mexikói Tijuanából San Diegóba egy amerikai barátjával. A páros tetoválófelszereléssel utazott, amely végül a problémák forrásává vált, ugyanis a német nő barátnője nemrég költözött Los Angelesbe, és azt tervezték, hogy együtt utaznak tovább a városba, de Brösche sosem jutott el odáig.
„Csak haza szeretnék menni, érted? Teljesen kétségbe vagyok esve” – mondta Brösche telefonon az ABC News-nak a fogvatartási intézményből. A fiatal nő januárban próbálta meg átlépni az Egyesült Államok határát, de a San Diegó-i átkelőhelyen megállították. Bröschénél rendelkezésre állt a német útlevele, a vízummentességi program (ESTA) visszaigazolása, valamint a Berlinbe szóló visszaúti jegyének másolata is. Ennek ellenére az amerikai határőrség egyik tisztje elrendelte a további ellenőrzést.
Bröschének a beszámolója szerint ezután hosszú napokat töltött egy cellában a San Diegó-i határon, mielőtt a bevándorlási hivatal letartóztatta. A hatóságok az Otay Mesa fogvatartási központba szállították, ahol már több mint egy hónapja várja a sorsát. Az amerikai vám- és határvédelmi hatóságok azzal gyanúsítják a nőt, hogy meg kívánta sérteni a vízummentességi program előírásait, mivel tetoválóművészként dolgozott volna Los Angeles-i tartózkodása alatt.
Az ABC News beszámolója alapján a nőt nyolc hosszú napon át magánzárkában tartották a létesítmény falai között. Brösche amerikai barátnője úgy fogalmazott, hogy a tetoválóművész helyzete egy igazi rémálomhoz hasonlított. Különböző szobákból hallatszó sikolyok töltötték be a levegőt, ami csak fokozta a feszültséget. Kilenc nap elteltével annyira elviselhetetlenné vált a helyzet, hogy dühében nekiállt ütögetni a falakat, és ujjpercei véresre sérültek.
Az amerikai barát megkérdezte az ICE ügynökeit, vissza lehetne-e küldeni Bröschét Mexikóba, de azt a választ kapta, hogy a törvényes tartózkodási engedély hiánya miatt Németországba deportálnák. A nő megpróbált segítséget kérni a Los Angeles-i német konzulátustól is, bár kezdetben még arról sem volt fogalma, hol tartják fogva Bröschét, vagy hogy már deportálták-e Németországba. Csak miután online segítséget kért és használta a szövetségi Fogvatartotti Kereső weboldalt, akkor találta meg a barátnőjét. Ezután 25 napba telt, mire engedélyt kapott a meglátogatására a fogvatartási központban, ahol jelenleg is tartózkodik.