Toroczkai: Az ukrán kormányzathoz kapcsolódó információkban nem lehet megbízni.


Az ukrán kormány és titkosszolgálata megbízhatatlan információkat közvetít, hiszen 2020-ban ugyanazzal a vádaskodással illette Brenzovics Lászlót, a kárpátaljai magyar közösség elismert vezetőjét, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnökét, aki korábban parlamenti képviselő is volt. Az őt hazaárulással és szeparatizmussal megvádoló hatóságok most a két letartóztatott magyar kém ügyében is hasonlóan léptek fel. Brenzovics László jelenleg Magyarországon él menekültként, és a szeparatizmus távol áll tőle, hiszen soha nem követelte az 1991-es ukrajnai népszavazás eredményének érvényesítését, amely Kárpátalja számára autonómiát biztosítana, nem pedig elszakadást. A Mi Hazánk elnöke, a X-oldalán közzétett véleménye szerint a helyzet még aggasztóbbá válik, amikor figyelembe vesszük, hogy 2020-ban ugyanazok a SZBU-s ügynökök támadták meg a magyar érdekvédelmi szervezetek irodáit, akik most a kárpátaljai magyarokat letartóztatták. Az ukrán rezsim és titkosszolgálata tevékenysége során az elmúlt évtizedben nemcsak hogy megfosztotta a magyar közösséget alapvető, anyanyelvre vonatkozó kisebbségi jogaitól, hanem a nemzeti identitás megőrzését is folyamatosan veszélyezteti.

Az ukrán kormány és titkosszolgálat tevékenységeivel kapcsolatban érdemes fenntartásokkal élni, mivel az elmúlt időszakban nem mutattak hajlandóságot arra, hogy fellépjenek a magyar politikai vezetők, például a Mi Hazánk párt vezetője ellen irányuló folyamatos fenyegetések ellen. Sőt, úgy tűnik, hogy talán akár támogatják is azt, hogy a magyar politikai élet szereplői terrorfenyegetések kereszttüzébe kerüljenek. A fenyegetéseket ukrán nyelvű videóüzenetekben fogalmazták meg, így az elkövetők beazonosítása viszonylag egyszerűnek tűnik. A helyzet súlyosbodik, hiszen az ukrán hatóságok egyre nyíltabb provokációkat hajtanak végre Magyarország ellen. Nemrégiben ukrán drónok repültek be magyar légtérbe, és a Magyar Honvédségnek egyet sikerült lelőnie, miután azt tokaji radar észlelte. Megdöbbentő, hogy a magyar kormány eddig elhallgatta ezeket az egyre súlyosabb magyarellenes eseményeket, és Brenzovics László esetét sem említette a nemzetközi fórumokon. A katonai hírszerzés minden országban elengedhetetlenül szükséges, így nem meglepő, ha a magyar számunkra kulcsfontosságú információkat gyűjt. Az sem zárható ki, hogy a magyar hírszerzéssel kapcsolatban álló helyi magyarokat is érinthetett a helyzet. Az igazi probléma az lenne, ha Magyarország nem figyelne arra, mi történik a közvetlen szomszédságában, ahol a magyarokat fenyegetik, ráadásul egy háborúval terhelt országban. Ami az ukrán rezsim kommunikációját illeti, az nem csupán véletlenszerű cselekedetek sorozata; inkább egy tudatos, előre megtervezett stratégia része, amelynek célja Magyarország hiteltelenítése, különösen Ukrajna európai uniós csatlakozásának megakadályozása érdekében.

2. Az 1991-es legitim népszavazás érvényesítésére irányuló követelésünket már előre úgy akarják beállítani, mintha azt Magyarország katonai úton akarná elérni.

3. Nem hagyhatjuk figyelmen kívül azt sem, hogy a magyar belpolitikai színtérre való beavatkozás is potenciálisan szerepelhet a célkitűzések között. Ezzel összefüggésben fontos hangsúlyozni, hogy ezt nem a magyar kormány fogalmazza meg, hanem csupán a Mi Hazánk Mozgalom emeli ezt ki: Kárpátalja és az ott élő magyar közösség autonómiájának, önrendelkezésének és alapvető jogainak érvényesítése kizárólag békés, jogi keretek között, az 1991-es ukrajnai népszavazás alapján történhet! Céljainkat nemzetközi fórumokon és diplomáciai csatornákon keresztül kívánjuk elérni. Minden más állítás csupán az ukrán kormány és titkosszolgálatának kreált hazugsága. Mi azonban nem hagyjuk magunkat megfélemlíteni, és folytatjuk a munkánkat a nemzetközi színtéren! Ezen túlmenően kezdeményezzük az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságának azonnali összehívását! Novák Előd megjegyzése szerint az ukrán titkosszolgálat által terjesztett híresztelések abszolút életszerűtlenek, hiszen elgondolhatatlan, hogy a magyar "kémek" feladata az lenne, hogy a helyiek véleményét faggassák, különös figyelmet fordítva arra, hogy mit gondolnának a magyar csapatok esetleges belépéséről a térségbe. Hiszen egyrészt a magyar kormány soha nem követelte az 1991-es népszavazás eredményeinek érvényesítését, amely Kárpátalja autonómiáját biztosítaná, másrészt nem éppen kémek fognak a helyi kocsmákban vagy piacokon érdeklődni a lakosság véleményéről. Ha pedig online fórumokon kellene felmérni a közvéleményt, azt Magyarországról is simán megtehetnék... Ez mindössze egy silány hazugság, miközben a magyar kormány valójában évek óta Ukrajna támogatására összpontosít a háborús helyzetben - írta a Mi Hazánk alelnöke a Facebook-oldalán.

Related posts