Szánthó Miklós: A szuverenitás kérdése 2026-ban A közelgő 2026-os év nem csupán egy újabb év a naptárban, hanem a szuverenitás szempontjából is kulcsfontosságú időszak. A globális politikai táj képét folyamatosan formáló események és tendenciák arra figy


Szánthó Miklós véleménye szerint a Trump-adminisztráció visszatérésével új lehetőségek nyíltak meg a magyar-amerikai kapcsolatok terén. Kiemelte, hogy már a januári beiktatást követően azonnal érezhetővé váltak az új kormány pozitív hatásai. A külföldi politikai befolyás csökkenése mellett a USAID tevékenysége is megszűnt, amely korábban jelentős pénzügyi támogatást nyújtott a magyar baloldalnak és az ahhoz kapcsolódó "álcivil" szervezeteknek. Szánthó Miklós azonban figyelmeztetett, hogy a kedvező változások ellenére még mindig sok teendő vár ránk, mivel a globalista erők továbbra is aktívan jelen vannak Európában.

Szánthó Miklós az Origónak adott interjújában kiemelte, hogy Magyarország készen áll a világrendszer átalakulására, és a magyar jobboldal időben észlelte Trump lehetséges visszatérésének jelentőségét.

- hangzott el a válasz.

A globális gazdaságpolitikai feszültségek kapcsán Szánthó Miklós kiemelte, hogy Magyarország már idejekorán javasolta az EU-nak, hogy csökkentse az amerikai árukra kivetett vámokat, Brüsszel azonban ezt figyelmen kívül hagyta. Trump vámtarifa-bejelentését követően viszont csak Magyarország volt hajlandó tárgyalni, miközben az EU ellenvámokat akart bevezetni. A Fehér Ház végül 90 napra felfüggesztette az intézkedést, amivel a magyar álláspont igazolódott. Szánthó szerint az ilyen helyzetekben Magyarország képes lenne közvetítőként fellépni az Egyesült Államok és az Európai Unió között, azonban kérdéses, hogy Brüsszel hajlandó-e erre.

- fejtette ki.

A beszélgetésben Szánthó Miklós világosan kifejtette, hogy a globalista erők nem csak Európa más országaiban, de Magyarországon is aktív beavatkozási politikát folytatnak. Erre európai példákat is sorolt:

Hazánkkal kapcsolatban a következőket mondta:

Mint fogalmazott, vannak, akik itthon ennek örülnek, mivel politikai hasznot remélnek abból, ha a magyarok életszínvonala romlik.

- fejtette ki.

Szánthó alaposan kifejtette, hogy ez a törésvonal miként formálódik nem csupán Magyarországon, hanem az európai kontinens egészén. Véleménye szerint az "antidemokratikus liberalizmus" eszmerendszere politikai és pénzügyi nyomásgyakorlás révén igyekszik ráerőltetni akaratát a nemzetállamokra.

A közép-európai térség stabilitása szempontjából aggasztó külső beavatkozásokról beszélve, arra figyelmeztetett, hogy "különböző nemzetközi erők, globális hálózatok és pénzügyi lobbi csoportok" tevékenykednek a régió belső feszültségeinek fokozásán. Szándékuk egyértelmű: politikai befolyást kívánnak gyakorolni és gazdasági érdekeiket érvényesíteni a helyi viszonyokban.

Szánthó véleménye szerint a május 29-30-án megrendezésre kerülő CPAC Hungary esemény kulcsszerepet játszik a patrióta mozgalom megerősítésében, és arra törekszik, hogy Budapest a következő politikai éra egyik fontos központjává váljon.

- hangzott el a válasz.

A beszélgetés végén Szánthó világosan kijelölte a következő parlamenti választások tétjét. Szerinte ha a globalista erők kerülnének hatalomra, akkor nemcsak a gazdasági eredmények, de a nemzeti szuverenitás is veszélybe kerülne:

- zárta le mondandóját Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ vezetője.

Related posts