Sok ingatlantulajdonos szembesülhet súlyos pénzbírsággal, ha nem teszik meg a szükséges lépéseket időben.


A tájékozódás és az információcserélés elengedhetetlen szerepet játszik életünk minden aspektusában. Vannak olyan szituációk, amikor nem csupán jogi kötelezettségeink vannak, hanem saját magunk adatait is meg kell osztanunk. Például a házszámunk, amelyről a helyi önkormányzat szigorú szabályokat állapít meg. Ezek a rendelkezések nemcsak a rend fenntartását szolgálják, hanem a közösségi élet gördülékeny működését is elősegítik.

Fontos tudnivaló, hogy Kecskemét Megyei Jogú Város képviselő-testülete önkormányzati rendelet keretein belül szabályozza a közterületek elnevezését, a házszámok megállapítását és azok megjelenítését. E szabályok betartása elengedhetetlen, hiszen a megszegésük esetén különféle következményekkel kell számolni.

Mit szabályoz a rendelet?

Kecskemét város önkormányzatának "A közterületek elnevezése, az elnevezések módosítására irányuló kezdeményezések és a házszám-megállapítás szabályai" című hivatalos irata részletesen szabályozza, hogy:

A közterületnév táblák és házszámok szándékos megrongálása, eltakarása, jogosulatlan áthelyezése vagy leszerelése szigorúan tilos.

Az ingatlan birtokosa köteles a házszámot a települési cím nyilvántartásba vételét követően 30 napon belül elhelyezni az épületen, biztosítva ezzel, hogy az jól látható legyen a közterületről.

Miért fontos mindez?

Minden egyes információ és kiindulási alap - különösen válsághelyzetekben - akár életet is menthet.

- válaszolta hírportálunknak a témával kapcsolatban dr. Orbán Csaba, Kecskemét MJV Polgármesteri Hivatal Közszolgáltatásszervezési és Környezetvédelmi Osztályának vezetője.

Dr. Orbán Csaba kiemelte, a házszám kihelyezése nem csupán jogi kötelezettség, hanem az ingatlantulajdonos saját érdeke is, hiszen

* legyen szó postásról, csomagszállítóról

Természetesen! Íme egy egyedibb megfogalmazás: * vagy éppen egy vészhelyzetben megérkező mentőautóról, valamint a helyszínre siető rendőri egységekről.

Mindenki számára elengedhetetlen, hogy az adott cím könnyedén és gyorsan elérhető legyen.

Nincs kint a házszám? Ne hagyd, hogy a pénztárcád bánja meg!

Amennyiben szabálytalanság történik, a jegyző jogosult közigazgatási bírságot kiszabni. A rendelet ezt lehetővé teszi akkor is, ha például egy személy gondatlanságból, tehát nem szándékosan, elmulasztja időben elhelyezni a házszámot. Fontos, hogy a közterületről nézve a házszám jól olvasható legyen, és ne hiányozzon.

"A rendelet szerint ugyan közigazgatási bírság is kiszabható, ha valaki nem tesz eleget ennek a kötelezettségének, de Kecskeméten még nem kellett a bírság eszközéhez nyúlni. A város lakóinak túlnyomó többsége jogkövető módon jár el, és az ilyen jellegű eseteket eddig minden alkalommal sikerült egy egyszerű figyelmeztetéssel rendezni" - közölte dr. Orbán Csaba.

Related posts