A jövő McLarenje valószínűleg egy izgalmas keresztmetszete lesz a kínai és angol technológiai innovációnak, miközben arab forrásokból származó befektetések támogatják a projektet. Ez az egyedülálló együttműködés új dimenziókat nyithat meg az autóiparban,

A legnagyobb dobás a Gordon Murray-féle iStream gyártástechnológia lehet, ami gyorsabb, olcsóbb, könnyebb és merevebb autókat ígér.
A hónap elején hivatalossá vált, amit már sejteni lehetett: összeolvad a McLaren és a brit Forseven villanyautó-startup, amiből a McLaren Group Holdings lesz. Az egész mögött az Abu-Dhabi kormányához köthető CYVN Holdings áll, amely nemcsak pénzt, de technológiát is hoz a buliba - mégpedig a Nio és a Gordon Murray Technologies (GMT) révén.
A Forsevennél a korábban fejlesztett modellek nem kerülnek a kukába, hanem ezek adják majd az új McLaren-alapokat. Az eredeti dizájn továbbélése mellett a hangsúly elsősorban a technikai innováción van. Mivel a Forseven és a Nio korábban a CYVN érdekeltségébe tartozott, már létrejött egy olyan együttműködés, amely a technológiai megosztásra összpontosít. Habár a Nio padlólemezeit nem alkalmazzák, az akkupakkok és a hajtáslánc egyes elemei már megtalálhatók a terveikben. Ezek az elektromos és hibrid McLarenekbe is integrálhatóak, így a jövőbeli modellek valódi újdonságokat hozhatnak.
A valódi áttörés nem a Nio, hanem a Gordon Murray által megálmodott GMT. Az ő iStream névre hallgató gyártási eljárásuk nemcsak gyorsabb és költséghatékonyabb, hanem környezetbarátabb megoldásokat is kínál. Ráadásul a karosszériák könnyebbek és merevebbek lesznek, ami további előnyöket jelent. Ha sikerül ezt a technológiát integrálni, elképzelhető, hogy olyan autókat is láthatunk a McLaren kínálatában, amelyek a GMA T.33 szintjét csípik meg.
A McLaren továbbra is főleg sportautókat szeretne gyártani, de nem zárkóznak el más járműtípusoktól sem - például egy SUV-től, ami üzletileg elég sokat segítene most a McLarennek.