Különös módon átvertek egy várost a turisták, amely úgy tűnik, hogy megtréfálta a Google térképét.

Egy holland tengerparti városban egészen különleges módszerrel próbálták visszaszorítani a turisták miatti zsúfoltságot.
Zandvoor lakosai tömegesen jelentették a Google Maps-en, hogy útjaik el vannak zárva, pedig valójában semmi ilyesmi nem volt. Az eredmény? A navigációs app elhitte a sok bejelentést, így a turisták elkerülték a környéket - a lakók legnagyobb örömére.
A Parkbuurt negyedben élők elmondása szerint elegük lett a strandolókból, akik elözönlik az utcákat, elfoglalják a parkolóhelyeket, és sokszor túl gyorsan hajtanak. Egy helyi lakó szerint az ötlet egy szomszédos városból, Lisséből származott, ahol a Keukenhof virágpark látogatói miatt már próbálkoztak hasonlóval.
A múlt hétvégén több utca is lezártként tűnt fel a Google navigációs rendszerében. Ennek következtében a turisták alternatív útvonalakat kerestek, ami a forgalom jelentős csökkenéséhez vezetett a város ezen részén. Ugyanakkor ez az intézkedés nemcsak a látogatókat, hanem a helyi nyaralókat és vendéglátóipari szolgáltatókat is hátrányosan érintette.
A hamis lezárások nemcsak a turistákat zavarták meg, hanem az egész településre hatással voltak. Gert-Jan Bluijs, a város mobilitási ügyekért felelős tanácsnoka kifejezetten dühösen reagált: szerinte a fő parkoló, a De Zuid is elérhetetlenné vált, ezáltal más városrészek még nagyobb parkolási káoszba fulladtak.
A Google megerősítette, hogy észlelték a problémát, és eltávolították a hibás lezárásokat. A vállalat nem részletezte, milyen intézkedéseket vezetnek be a jövőbeli visszaélések megelőzésére, de kiemelték, hogy több forrásból dolgoznak, beleértve a felhasználói jelentéseket, műholdfelvételeket és a Street View képeit.
Ez nem az első alkalom, hogy valaki szándékosan beavatkozott a Google Maps működésébe: 2020-ban a német művész, Simon Weckert 99 okostelefont hozott magával, miközben Berlin utcáin sétált. Ezzel a kreatív akcióval mesterségesen forgalmi dugót idézett elő a térképen, ezzel figyelmet felhívva a digitális világ és a valóság közötti érdekes kapcsolatra.