A Microsoft közzétette a figyelmeztetést: tartózkodj a számítógép használatától!

Ennyi volt! Dobd a kukába a gépedet, üzeni a Windows gyártója, a Microsoft.
A Microsoft legfrissebb bejelentése nyomán körülbelül 240 millió számítógép sorsa megpecsételődött. Elképzelhető, hogy a te géped is a veszélyzónában van! Hát ennyire súlyos a helyzet? – merülhet fel sokakban a kérdés. Nos, a válasz nem éppen biztató. De miről is van szó pontosan? Most részletesen kifejtjük!
Az online védelem fontossága napjainkban sosem volt ennyire hangsúlyos. A hackerek folyamatosan újabb és újabb trükkökkel próbálják megcsapni az internetezőket: legyen szó átverésekről, csaló e-mailekről, vagy éppen kártékony programokról. Ráadásul a rendszerek hibáit és biztonsági réseket is folyamatosan kihasználják, hogy betörhessenek a védtelen felhasználók digitális világába. A nagyvállalatok, mint például a Microsoft, fáradhatatlanul dolgoznak azon, hogy termékeiket, így a Windows operációs rendszert is, a legfrissebb tudás és technológia alapján folyamatosan fejlesszék. Ugyanakkor ez a támogatás nem végtelenségig tart. Idővel a régebbi szoftverek "nyugdíjba vonulnak", ami azt jelenti, hogy nem kapnak több frissítést és támogatást. Ha valaki mégis ezen elavult rendszerek mellett dönt, az napról napra növekvő kockázatnak teszi ki digitális adatait – és ezzel együtt a pénzügyi biztonságát is.
Így járt a Windows 10 operációs rendszer is: a Microsoft úgy döntött, hogy október 14-ével leveszi róla a kezét, nem támogatja többé annak a használatát. Mindenkit arra kérnek, hogy frissítsen a 2021-ben bemutatott Windows 11-re. Aki nem teszi meg, az magára vessen - szól gyakorlatilag az üzenetük.
Igen ám, de van egy kis bökkenő: mi történik azokkal, akik olyan gépet használnak, amit egyszerűen nem lehet frissíteni a 10-es rendszerről? Nos, a lényeg: mentsük meg ezekből a gépekből, ami menthető (mondjuk a merevlemez), a többi pedig mehet a kukába! Ez azért így már elég meredeken hangzik, kiváltképp, ha hozzávesszük, hogy nagyjából 240 millió olyan gépről beszélhetünk jelenleg világszerte, amin a Windows 10 fut jelenleg, ugyanakkor nem alkalmas arra, hogy a 11-es fusson rajta. Azaz ezek a gépek október 14-től vagy semmit sem érnek, vagy minden eltelt nappal egyre veszélyesebbé válnak és egyre vonzóbb célponttá a hackerek szemében. "Ezek a biztonsági frissítések (amik a Win 11 támogatásával októbertől megszűnnek a nevezett rendszerre - a szerk.) zárak az ajtódon, amik távol tartják a rosszfiúkat" - magyarázzák a cég szakértői, és bizony igazuk is van.