Kabaré receptre? Így harcolnának a britek a depresszióval!


A Craic Health támogatást nyújtott egy különleges programhoz, amely stand-up előadásokkal és kreatív workshopokkal célozza meg az elszigetelt, magányos emberek segítését.

A projekt mögött Dr. Simon Opher áll, Stroud parlamenti képviselője, aki a parlamenti üléseken hangot adott aggodalmának a "túlgyógyszerezés világjárványával" kapcsolatban. Felszólalásában kiemelte, hogy a nevetés ereje milyen hatékonyan csökkentheti a gyógyszeres kezelések iránti igényt, ezzel új megközelítést kínálva a mentális egészség javítására.

A brit egészségügyi szolgálat irányelvei szerint a kevésbé súlyos depresszió kezelésénél nem célszerű automatikusan gyógyszereket ajánlani első lépésként, kivéve, ha a páciens ezt kifejezetten kéri.

"Az felnőttek körében minden ötödik személy antidepresszánsokat szed, ami részben annak tudható be, hogy más terápiás lehetőségek nem mindig elérhetők."

„Kérlek, formáld át a szöveget, hogy saját stílusodban tükrözze a mondanivalót!” – javasolta Dr. Opher.

Lu Jackson, a Craic alapítója úgy véli, hogy a komédia igazi csodaszer: csökkenti a kortizolszintet, serkenti a dopamintermelést, és hatékonyan felszabadítja a szerotonint, endorfinokat, valamint a jótékony neuropeptideket.

"Ha részt veszünk egy kabaré workshopon, egy stand-up comedy előadáson, vagy ha egy humorista látogat el hozzánk, hogy megtanítsa a gyerekeknek az improvizáció és az önirónia művészetét, az olyan élmény, ami 24 órán át kihat ránk. Biztosan sokkal jótékonyabb hatása van, mint ha antidepresszánsokat írnánk fel."

A társaság támogatást kapott a One Westminster jótékonysági alapítványtól, a Westminster könyvtárak pedig felajánlották a létesítményeiket a kezdeti rendezvényekhez.

Related posts