**Hogyan reagálj, ha állásinterjún nem tudsz válaszolni egy kérdésre? 5 kreatív tipp** 1. **Ne ess pánikba!** Az első és legfontosabb dolog, hogy maradj nyugodt. A kérdések célja nemcsak az, hogy teszteljék a tudásodat, hanem azt is, hogyan reagálsz a vá

A HR-esek által feltett, éles kérdések könnyedén megnehezíthetik az álláskeresők helyzetét, akár egyetlen pillanat alatt is döntő fordulatot hozhatnak a versenyben. Azonban nem minden remény veszhet el, hiszen létezik egy hatékony stratégia, amely segíthet, ha éppen nem tudjuk, hogyan válaszoljunk egy adott kérdésre az interjú során.
Bármennyire is felkészülhetünk, és bármennyi jegyzetet készíthetünk, mindig ott a lehetőség, hogy egy váratlan kérdés teljesen megzavar minket az állásinterjún. Különösen a bonyolultabb, kacifántos kérdések okozhatnak fejtörést, amikor a válasz helyett csak hebegés vagy hallgatás marad. Ez viszont kockázatos lépés lehet, hiszen az állásunk múlhat rajta. Ahhoz, hogy elkerüljük a kínos pillanatokat, és biztosítsuk a sikerünket, összegyűjtöttünk öt hasznos tippet, amelyek segíthetnek a nehéz helyzetek kezelésében!
Amikor részt veszünk egy állásinterjún, a HR szakemberek elsődlegesen arra figyelnek, hogy személyiségünk és készségeink mennyire illeszkednek a csapatmunkához és az adott pozíció követelményeihez.
A találékony válaszok az állásinterjúk során még a legnehezebb pillanatokból is képesek kimenteni bennünket, és ehhez nem szükséges Cicerónak lenni. Csupán néhány okos tippet kell alkalmaznunk, amelyek nemcsak az interjúkon, hanem más helyzetekben is hasznosak lehetnek.
Ha esetleg nem világos számunkra a kérdés, hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a visszakérdezéssel ártunk a lehetőségeinknek. Valójában azonban éppen ellenkezőleg: a kérdés pontosítása nem csupán a magabiztosságunkat és megbízhatóságunkat hangsúlyozza, hanem lehetőséget ad arra is, hogy alaposabban átgondoljuk a válaszunkat. Ezzel időt nyerünk, és biztosabb alapokra helyezhetjük a kommunikációnkat.
Sokan tévesen azt gondolják, hogy ha egy bonyolult kérdésre válasz helyett véletlenszerű, az interjúkérdésekhez nem kapcsolódó témákról kezdenek el beszélni, akkor ezzel kikerülhetik a szorult helyzetet. Valójában azonban ez csak azt jelzi, hogy nem vagyunk megbízhatóak és gyengén kommunikálunk.
A vállalatok is jól tudják, hogy nem mindenki tudja maradéktalanul teljesíteni az összes elvárást. Ilyen esetekben ne az legyen a célunk, hogy eltitkoljuk a szakmai hiányosságainkat, hanem inkább emeljük ki a tanulás iránti vágyunkat és az alkalmazkodásra való készségünket.
Azzal követjük el a legnagyobb hibát, ha egy nehéz interjú kérdésnél hazudunk. Egy ilyen húzással csak magunkkal szúrunk ki, mert hamis infók alapján vennének fel minket egy olyan állásra, mely lehet, hogy nem nekünk való, arról nem is beszélve, hogy a HR-es sokszor magán az interjún kiszagolja a füllentést.