A Budapesti Honvéd Sportegyesület immár 75 éve van jelen a magyar sportéletben, gazdag hagyományokkal és számos sikerrel büszkélkedhet. Az évforduló alkalmából érdemes visszatekinteni a klub történetére, amely tele van emlékezetes pillanatokkal és kiemelk

A honvédelmi miniszter ezt a megnyilatkozását a szombati ünnepségen tette, amely egy különleges esemény volt, hiszen a Budapesti Honvéd Sportegyesület (BHSE) 75. születésnapját ünnepelték egy izgalmas sportnappal egybekötve.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf emlékeztetett arra, hogy a kommunizmus időszakában a sportot a rendszer felsőbbrendűségének hirdetésére kívánták felhasználni, és ennek keretében jött létre az 1949-ben megalapított "Honvéd" egyesület. A cél az volt, hogy minden tehetséges sportolót és értékes sportágat összegyűjtsenek, azonban végül egy sokkal jelentősebb mozgalom indult el, amely túlmutatott a politikai propaganda keretein.
A miniszter hangsúlyozta, hogy a tragikus és gyászfekete történelmi háttér ellenére a sport értékein alapuló edzők és versenyzők munkájának köszönhetően egy különleges közösség alakult ki a klubnál. A kommunizmus időszakában a sport az egyik olyan terület volt, ahol érvényesülhetett a teljesítmény, a tehetség, valamint az egyesületi és a nemzeti színek iránti elkötelezettség. Így vált a Budapesti Honvéd az ország egyik legsikeresebb sportegyesületévé, amelynek sportolói közül az alapítás óta 340-en képviselték hazánkat az olimpiai játékokon, összesen 71 arany-, 42 ezüst- és 65 bronzérmet nyerve.
Az egyesület ezzel a teljesítménnyel olyan nemzeteket is megelőz az örökranglistán, mint Spanyolország, Brazília, Törökország, illetve az olimpia hazájának tekintett Görögország - hívta fel a figyelmet a miniszter, aki szerint számos olyan honvédos sportoló volt, aki az egyetemes sport történelmében is nyomott hagyott, közülük név szerint többek között Puskás Ferencet, Kocsis Sándort, az öt olimpiai bajnoki címet nyert Kárpáti Rudolfot, a szöuli csoda hőseit, Gyulay Zsoltot és Fábián Lászlót, az ezredforduló bajnokait, a "nemzet aranyainak" honvédos pólósait, valamint Nagy Tímeát említette.
A miniszter hangsúlyozta, hogy a dicső múlt mellett a jelen is fényes, hiszen a BHSE sportolói közül a legutóbbi két olimpián Milák Kristóf, Csipes Tamara, Lőrincz Tamás és Siklósi Gergely is olimpiai bajnoki címet nyert.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf hangsúlyozta, hogy a jövő sportjának formálása során egy évszázados eszme vezérli őket: "a sport a nemzet számára elengedhetetlen kötelesség."
"Biztos vagyok benne, hogy a jövőben is jelentős szerepet fognak játszani a BHSE közösségei" - zárta beszédét, majd az alapítás 75. évfordulója alkalmából a Honvédelmi Minisztérium nevében egy miniszteri oklevelet adott át az egyesületnek, elismerve ezzel az intézmény céljainak megvalósításához nyújtott támogató munkáját. Az oklevelet Gergely István ügyvezető elnök vette át.
A Sportegyesületek Országos Szövetségének (SOSZ) képviseletében Deutsch Tamás tartott emlékezetes beszédet, amelyben hangsúlyozta Kunszt Gábor örökös tiszteletbeli elnök kiemelkedő szerepét. Kunszt Gábor az elmúlt 25 év során nemcsak életben tartotta az egyesület szellemiségét, hanem irányítása alatt egy új aranykor vette kezdetét a klub történetében. A közelmúlt sporteredményeit is méltatta, kiemelve, hogy a legutóbbi két olimpián a sportegyesületek rangsorában a BHSE állt az élen. A jubileumi ünnepség keretében a SOSZ nevében díszoklevelet is átadott Gergely Istvánnak, ezzel is elismerve a közösség munkáját és eredményeit.
A rendezvény során a Budapesti Honvéd Sportegyesületért-díjat Hilóczki Krisztina, Gál László, Horváth József és Könye Irma kapták meg, míg Bognár Gábor oklevéllel térhetett haza.
Gergely István a záróbeszédében azt hangsúlyozta, hogy erős alapokra támaszkodhattak, amikor átvették a klub irányítását. Hozzáfűzte: jelenleg 25 sportágban működnek és igyekeznek minél több fiatalt rávenni arra, hogy sportoljanak - még akkor is, ha tudják, hogy nem mindenkiből lesz majd olimpiai bajnok.