A balatoni kastélyra úgy szereztek pénzt, hogy mára már az egész épület az enyészet karjaiba került.


A hajdan családi kúriaként szolgáló épület mára a természet uralma alá került, a gaz és a növényzet teljesen elborította. A helyi monda szerint az egykori tulajdonosok, Lutrin néven ismert, nyerték meg a szükséges tőkét az építkezéshez. Ma már csupán egy romos emlék, amely a múlt dicsőségét és a feledésbe merült történeteket őrzi.

Vivien Kendl, a szenvedélyes urbex fotós, belépett a Lutrin elhagyatott épületének titokzatos világába. A helyszín borzalmas állapotban van, a régi üdülő területén a romlás mindent elborít. Az omladozó mennyezetek és a kibelezett szobák között járva felfedezi a falfirkák kaotikus művészetét, míg a hatalmas gaz mindent elborít. Az ágyakon hátrahagyott ágynemű azonban egy tragikus történetet mesél el: az egykori üdülő működése hirtelen és váratlanul ért véget, mintha a múlt szellemei egy utolsó pillanatra megálltak volna az időben.

Vivien Kendl elmondása szerint állagmegóvás hiányában évről évre romlik az épület állapota, és a vandálok sem kímélték meg a balatoni ingatlant. Pedig egy értékes területen fekszik.

Üzemelése során működött többek között üdülőként és kollégiumként is. Családi kúriának épült, nevezték kastélynak is. A Lutri nevű szerencsejáték nyereményéből építették az egykori tulajdonosok. Legalábbis a helyiek így tudják. - Utoljára panzióként és étteremként üzemelt. Idővel felvásárolta egy osztrák cég, akik az üzemeltetőknek felmondtak, és megszüntették az üdülőt.

- említette a híres urbex fotós.

A Lutri nevű szerencsejáték a 20. század 50-es éveiben kezdte meg második életét, újra felkeltve az emberek érdeklődését és reményeit a nyeremények iránt.

A Lutri, a magyar állami sorsjegy, az 1950-es évek végétől az 1990-es évek elejéig működött újra. (A játék őstörténete egészen az 1700-as évekig nyúlik vissza.) Valószínűsíthető, hogy a villát a 60-as, 70-es években építették. A pontos dátum azonban nem ismert.

Related posts