A forint sorsa összefonódott a többi feltörekvő valuta sorsával, közösen osztják meg a gazdasági kihívások terhét.


Az amerikai spekulációk új reménysugarat hoznak. A decemberi kamatvágás talán segíthet csökkenteni a forintra nehezedő nyomást.

Gyenge oldalon szorult szűk sávba a magyar deviza, s az euró-forint kedden délután immár másodszor rugaszkodott neki a 415-ös ellenállás tesztelésének, miután délelőtt is felszúrt a kurzus. Csekély vígasz, hogy nem csak a forint szenved. És némi reménysugár a feltörekvő devizapiacnak, hogy a Wall Streeten a decemberi kamatcsökkentésre spekulálnak. Enyhülhet a nyomás, ha a Fed kivág némi kamatot a dollár alól.

Az amerikai makroadatok fontos iránymutatást nyújthatnak.

A tengerentúli kamatcsökkentési spekulációk Christopher Waller Fed-kormányzó galambos megnyilvánulására reflektálnak. Waller utalt arra, hogy hajlandó a további kamatvágások irányába lépni, ám a következő napokban érkező adatok kulcsszerepet játszhatnak a döntéshozatalban. Már a kedd délután közzétett álláshelyi adatok is figyelemre méltóak lehetnek. Azonban sokkal inkább...

Ezen kívül a jövő héten érkező inflációs statisztikák is izgalmas eseménynek ígérkeznek.

Bár különböző spekulációk vannak forgalomban, abban nagyjából egyetértenek az elemzők, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed üzemmódja továbbra is adatvezérelt lesz.

Szenvednek a feltörekvők, nem csak a forintot ütik

A Brown Brothers Harriman elemzői kedden arra hívták fel a figyelmet, hogy a tankönyvekben található általános megállapítások szerint kedvezőtlen hírek érhetik a feltörekvő piaci devizákat, így például a forintot is.

Kedden az indonéz rúpia volt a legrosszabb helyzetben, amennyiben négy havi mélypontra süllyedt a zöldhasúval szemben, de a malajziai ringgit és a kínai renminbi is gyenge formát mutat.

A feltörekvő piacok devizái számára a hét kezdeti napjai nem alakultak kedvezően, mivel Franciaország politikai instabilitása és Donald Trump megválasztott elnök újabb vámintézkedésekkel kapcsolatos figyelmeztetései jelentős nyomást gyakoroltak a dollár árfolyamára, amely így erősen megerősödött.

A forintnak még külön nehézséget okozott a Moody's hétvégi kilátásrontása.

A kedd délelőtti árfolyammozgások után délutánra az euró-forint jegyzése ismét meghaladta a 415-ös szintet. Jelenleg a technikai mutatók nem utalnak arra, hogy a forint túladott lenne, és nem jeleznek közelgő trendfordulót sem. A dollár-forint árfolyama is hasonló mintázatot mutatott a nap folyamán, a kurzus az amerikai tőzsde nyitása előtt 394,5 környékén ingadozott.

Related posts