Egységes álláspontok alapján könnyen előre jelezhető volt, hogy Hamilton számára kihívásokkal teli időszak vár a Ferrarinál.

Lewis Hamilton év eleji nehézségeiről két olyan személy osztotta meg véleményét, akik a legjobban megértik a helyzetét: Toto Wolff, a korábbi csapatfőnöke, és Carlos Sainz, aki hasonló kihívásokkal néz szembe. Mindketten különböző perspektívákból közelítik meg a pilóta küzdelmeit, ám közös bennük, hogy mélyen átérzik Hamilton helyzetét és az ezzel járó nyomást.
A brit pilóta több önostorozó és beletörődést sugárzó interjún is túl van már annak nyomán, hogy gyenge eredményekkel kezdte ferraris korszakát: teljesítménye rendszerint elmarad csapattársa, Charles Leclerc mögött, és az első öt nagydíjon a dobogóhoz sem volt közel. Egyetlen kimagasló sikere a kínai hétvége sprintversenyének megnyerése volt, de ez egyelőre inkább anomáliának tűnik tőle. A szezon második sprintversenyes hétvégéjén, most Miamiban csak a 7. rajthelyet szerezte meg a rövid futamra, két tizeddel elmaradva Leclerc-től.
Hamilton jelenleg nem tudja úgy összehangolni a Ferrariját, ahogyan azt korábban a Mercedeseivel tette. Toto Wolff, aki korábban irányította őt, jól ismeri a brit versenyzőt, és tisztában van vele, hogy még korai lenne leírni a karrierjét.
"Már láttuk őt varázsolni a sanghaji sprintversenyen, ahol dominált. Ennek a varázslásnak a képességét nem lehet az egyik versenyről a másikra elveszíteni. Hiszem, hogy még mindig ott van benne. Semmi kétségem afelől, hogy ha minden összeáll számára, és megtalálja az összhangot az autóval, újra ragyogni fog" - fogalmazott Miamiban az osztrák.
Egy korábbi csapattag véleménye alapján a Ferrari-motorral való összeszokás nem annyira bonyolult, mint ahogyan azt Hamilton állítja.
Természetesen, íme egy egyedi változat: "Nem meglepő, hogy jelenleg kihívásokkal néz szembe. Tizenkét éven át a mi csapatunk tagja volt, és a mi munkastílusunkhoz alkalmazkodott. Most azonban a Ferrarihoz került, ahol csapattársa már régóta a legjobbak között van. Az a fejlődési folyamat, amin most keresztülmegy, elkerülhetetlen minden versenyző számára, aki frissen érkezik egy élcsapathoz."
Szeretném elkerülni a túlzottan feltűnő címeket: Lewisszal továbbra is szoros barátságot ápolunk. Még mindig rengeteg időt töltök vele, rendszeresen találkozunk és közösen utazunk. Tavaly olyan volt, mintha egyfolytában 12 évet nyaraltunk volna a legjobb barátunk társaságában, és időnként felmerül a kérdés, hogy mi lenne, ha legközelebb valami egészen más programot választanánk.
Sainz pedig azért érzi át Hamilton helyzetét, mert nagyon hasonló cipőben jár: a brit a spanyol helyére érkezett idénre a Ferrarihoz, maga Sainz pedig a Williamsnél talált új otthonra, ahol egyelőre szintén küszködik az autóhoz való alkalmazkodással és csapattársa, Alexander Albon legyőzésével. Időmérőn Szahírban, versenyen pedig legutóbb, Dzsiddában tudott először a negyedik szezon óta a Williamsnél lévő thai pilóta előtt végezni.
„Egyáltalán nem lepődtem meg – mondta Sainz, amikor Hamilton nehézségeiről faggatták. – Erre számítottam magamtól, és tőle is. A csapattársaink, Alex és Charles alaposan ismerik a csapatot, és már képesek kihozni az autóból a legjobb teljesítményt. Mi legfeljebb hasonlóan, esetleg egy kicsit jobban teljesíthetünk náluk, de az, hogy hirtelen két-három tizeddel gyorsabbak legyünk, egyszerűen nem reális.”
Amikor egy új csapathoz csatlakozunk, mindannyian elvárjuk magunktól és a többiektől is, hogy azonnal a csapat szintjére emelkedjünk. Közben azonban tisztában vagyunk vele, hogy ez egy időigényes folyamat. A tapasztaltabb kollégák rengeteg tudással rendelkeznek, amihez időre van szükség, hogy mi is eljussunk. Mindenképpen át kell mennünk egy tanulási időszakon, és természetesen minél gyorsabban haladunk, annál kedvezőbb a helyzetünk.