Az Ethereum "hulló kése" újabb mélyrepülést jelez a Bitcoinhoz viszonyítva.


Zoltán, az ICOBench Magyarország főszerkesztője, az utóbbi évek alatt mélyreható ismeretekre tett szert a kriptovaluták világában. Számos izgalmas projektet kutatott fel és dokumentált, miközben a medvepiacok kihívásait is sikeresen átvészelte. Folyamatosan figyelemmel kísérte a Bitcoin fejlődését és trendjeit, így hiteles forrásként szolgál a kripto közösség számára.

Az Ethereum árfolyama már két hónapja figyelmen kívül hagyja a túlvásároltság jeleit, ami egyre több kérdést vet fel a befektetők körében. Az érme eddig még nem érte el a Bitcoinhoz viszonyított mélypontját, így a piaci hangulat feszültté vált.

Az Ethereum alapvető digitális eszköze, az Ether (ETH) jelentős mélypontokon mozog a Bitcoinhoz viszonyítva. Ez a tendencia arra ösztönzi a szakértőket, hogy a közeljövőben további árfolyamcsökkenéseket várjanak.

Az ETH/BTC egy olyan pár, amely az Ethereum erejét viszonyítja a Bitcoinhoz, és ez az érték március 13-án több mint 1,50 százalékkal esett. Így elérte a 0,022 dollárt, ami 2020 májusa óta a legalacsonyabb szint - írja cikkében a Cointelegraph.

Az Ethereum árfolyamának csökkenése egy hosszú távú lejtmenet részeként értelmezhető, amely 2017 júniusában vette kezdetét, amikor a kriptovaluta 0,156 dolláron elérte eddigi legmagasabb értékét. Azóta az árfolyam több mint 85 százalékkal csökkent, ami egyértelműen jelzi az Ethereum gyengülését a Bitcoinhoz viszonyítva.

Eközben a kéthetes ETH/BTC ábrán a relatív erősség index (RSI), amely egy momentum indikátorként szolgál az eszközök túlvásároltságának vagy túladottságának értékelésére, történelmi mélypontra süllyedt, és 23,32-re csökkent.

Általában, ha az RSI 30 alá süllyed, az a túladott viszonyokat jelzi, ami gyakran árfolyam-emelkedést vonhat maga után. Azonban az Ethereum esetében érdekes eltérés figyelhető meg: az RSI még két hónappal a túladott zóna elérése után is folytatta a csökkenést. Ez arra utal, hogy az ETH árfolyama nemcsak hogy nem stabilizálódik, hanem a lejtmenet üteme még inkább fokozódik.

Alessandro Ottaviani kriptoelemző "hulló kés" forgatókönyvként írta le a helyzetet. Ez a kifejezés egy olyan eszköz leírására szolgál, amely gyors és meredek esést él át. Ami gyakran elriasztja a vevőket attól, hogy túl hamar beszálljanak. A "hulló kés" azt jelenti, hogy ha az eszközt egy vélt mélyponton próbáljuk elkapni, az további veszteségekhez vezethet, ha a csökkenő tendencia folytatódik.

Az Ethereum árfolyamának lehetséges fordulópontjának azonosításához a kereskedők érdemes figyelemmel kísérniük az RSI stabilizálódását, valamint a lényeges ellenállási szintek visszanyerését. Ideális esetben ez a folyamat a 0,022 BTC szintről való visszapattanással kezdődik, amely 2020 decemberében megakadályozta az ETH/BTC lefelé irányuló mozgásait, és ennek következtében 300 százalékos áremelkedést hozott.

Ha bekövetkezik a visszapattanás, az ETH/BTC pár a 0,038 BTC körüli 0,382-es Fibonacci visszakövetési szint felé emelkedhet. Ez a szint egybeesik az 50 hetes exponenciális mozgóátlaggal (50 hetes EMA, melyet a piros vonal reprezentál), ami további megerősítést adhat a potenciális emelkedéshez.

Addig is a technikai kilátások azt sugallják, hogy az ETH/BTC továbbra is csapdában maradhat a "hulló kés" pályán, a következő potenciális lefelé irányuló célpontok pedig a 0,020-0,016 BTC tartományon belüli történelmi támaszszintek lehetnek.

Ennek a tartománynak a legalacsonyabb pontja körülbelül 30 százalékkal a jelenlegi árszintek alatt van.

Az Ethereum árfolyamának lehetséges csökkenése mögött nem csupán technikai elemzések rejlenek, hanem sokkal mélyebb, strukturális tényezők is. Jelenleg az Ethereum komoly kihívásokkal néz szembe, különösen a versenytárs Layer-1 blokkláncok, mint például a Solana miatt, amelyek egyre növekvő népszerűséggel bírnak. E versenytársak innovatív megoldásai és gyors tranzakciós sebességük miatt az Ethereum piaci pozíciója egyre inkább kérdésessé válik.

A VanEck megfigyelése szerint a Solana decentralizált tőzsdéin zajló kereskedési volumen továbbra is túlszárnyalja az Ethereumét, még a mém érmék kereskedelmi aktivitásának drámai visszaesése közepette is. Ezzel párhuzamosan a Solana volumene az utóbbi hónapokban folyamatos növekedést mutatott, míg az Ethereum kereskedési volumene csökkenő tendenciát követett.

A jelenlegi helyzethez hozzátartozik, hogy a spot Bitcoin ETF-ek bevezetése alapjaiban formálta át a hagyományos kriptopiaci ciklust, amely korábban az Ethereum és más altcoinok számára hozott kedvezőbb körülményeket.

Történelmileg, a Bitcoin felezését követően gyakran tapasztalhattuk, hogy a befektetők a tőkéjüket az altcoinok irányába terelik. Ebből az időszakból született az úgynevezett "altcoin szezon", amikor az Ethereum és más digitális eszközök jelentős növekedést mutattak, túlszárnyalva a Bitcoin teljesítményét. Azonban a 2024-re várhatóan beáramló 129 milliárd dollár a Bitcoin ETF-ekbe alapjaiban rengetheti meg ezt a trendet, hiszen ez a likviditás elvonása a szélesebb altcoin-piacról, beleértve az Ethereumot is, új kihívásokat jelenthet.

Egy másik tényező az Ethereum-specifikus eladási nyomás. A közelmúltbeli Bybit hack a jelentések szerint komoly méretű ETH likvidálásokhoz vezetett. És az érték egy részét olyan decentralizált platformokon keresztül mosták tisztára, mint a Thorchain. Ez az elszívott eladás még mindig hullámzást okoz a piacon, ami lenyomja az ETH relatív értékét.

Addig is, amíg a legnagyobb érmék árfolyama erősen hullámzik vagy éppen zuhan, érdemes az előértékesítés alatt álló érméket is megvizsgálnunk. Jó esélyt kínálhatnak ugyanis a hozamszerzésre, főleg a hasznosságuk miatt. Ilyen különleges hasznosságot kínál például a BTCBULL érme.

A BTC Bull Token egy különleges mémérme projekt, amely a Bitcoinra épít, és lehetőséget biztosít a BTC iránt érdeklődők számára. A token értékajánlata szorosan összefonódik a Bitcoin árfolyama által elért fontos mérföldkövekkel. Ez a jelenség különösen vonzóvá teszi a BTC Bull Tokent a Bitcoin befektetők számára, akik optimistán tekintenek a legismertebb kriptopénz jövőbeli fejlődésére. A token birtokosai számára a Bitcoin ára emelkedésekor, például 150 ezer vagy 200 ezer dollárnál, airdrop keretein belül valós Bitcoint juttatnak, így a BTC Bull Token nem csupán egy egyszerű mémérme, hanem egy izgalmas lehetőség a kriptovaluta világában.

A BTCBULL jelenleg 0,00248 dolláron érhető el, és még az előértékesítési szakaszban tart. Még nem érhető el a főbb tőzsdéken, ami lehetőséget ad a korai alkalmazóknak, hogy az egyik legalacsonyabb belépési áron biztosítsák maguknak a tokeneket. Érdemes gyorsan cselekedni a befektetőknek, mert az érme ára folyamatosan emelkedik.

Related posts