Az amerikai DJ-duó Debrecenbe hozott egy csipetnyi Guns N' Roses-t, ráadásul Chris Martin is feltűnt a szettjükben, ezzel még különlegesebbé téve az eseményt.


"Feszülnek a kedvenc melltartójában" - Néhányan csúnyán bántak Ördög Nórával a mellei miatt, de Nánási Pál azonnal kiállt mellette: így reagált - fotó.

Pénteken a fesztiválozók kissé megriadtak az eső miatt, de szerencsére a felhők végül elvonultak. Mire a Halott Pénz és az amerikai Chainsmokers színpadra léptek, már semmi nem állhatott a mulatozás útjába a Campuson. Az előző két naphoz képest az esti órákban sokkal többen érkeztek a rendezvényre. Egyes helyeken éjfél után akkora tömeg alakult ki, hogy A-ból B-be eljutni igazi kihívásnak bizonyult. Különösen örömteli tapasztalat volt, hogy a fesztivál közönsége rendkívül nyitott, barátságos és udvarias volt – már az első napon is feltűnt, hogy ha valaki véletlenül nekimegy valakinek a tömegben, azonnal érdeklődik, hogy minden rendben van-e a másikkal.

Régen volt szerencsém élőben látni a Bagossy Brothers Companyt. Most is csak a koncertjük végébe csöppentem bele, de nagyon jó érzés volt újra hallani a dalaikat, amiket a debreceni közönség egyértelműen imádott. Az erdélyi srácokat a Halott Pénz követte a színpadon, és erre a fellépésre mindenképpen kíváncsi voltam. Tavaly a Puskás Arénában rendezett bulijuk óta, amit Azahriah triplázása előzött meg, sokat gondolkodtam azon, hogy vajon a Z generációs formációk feltűnésével Marsalkóék háttérbe szorulnak-e. Azonban a színpad előtt várakozó hatalmas tömeg láttán azt kell mondanom, hogy erről szó sincs. A közönség az első pillanattól az utolsóig egy emberként énekelte a dalaikat, és még azok is felkapták a fejük, akik esetleg nem hallgatják őket rendszeresen. A produkció egyébként teljesen rendben volt, igazi fesztiválhangulatot teremtett, hiszen a közös éneklés mindenki számára felejthetetlen élmény.

A pénteki est fénypontja kétségkívül az amerikai Chainsmokers DJ duó volt, akik egy igazi slágerparádéval varázsolták el a Campus közönségét. Felmerülhet a kérdés, hogy mennyire illik egy nem kifejezetten elektronikus zenei vonalon mozgó fesztiválhoz, ha DJ-k zárják a programot, de az ő esetükben nem éreztem, hogy ez problémát jelentene. Ennek egyik legfőbb oka a közönséggel való interakciójuk volt. Taggart már a show legelején a DJ pult tetején tündökölt, és egy idő után a fotós árokba is leugrott, hogy szelfizhessen az első sorban állókkal. Ráadásul nemcsak a lejátszott számokhoz énekelt, hanem több dalt élőben is előadott, amit a színpad széléről tett, lehetőséget adva a fesztiválozóknak, hogy alaposabban megcsodálhassák az ujjatlan pólóba bújtatott izmait.

Az elektronikus produkciókra jellemző látványelemek sem maradtak el persze - volt lézer, lángok és konfettieső is. A 75 perces műsorban elhangzott a Paris, a Roses és persze a Closer című sláger, de olyan tételek is felbukkantak, mint Otto Knows Million Voices című dala, sőt a rocktörténelem legismertebb gitármotívuma is előkerült a Guns N' Roses Sweet Child O' Mine című számából.

A Chainsmokers egyik legemlékezetesebb slágere az utóbbi évek során a Chris Martinnal közösen alkotott "Something Just Like This" lett, amely nemcsak önállóan, hanem a Coldplay repertoárjában is jelentős szerepet kapott. A "Closer" után a duó ezzel a dallal zárta le a koncertjét, és a közönséget is egy kis guggolásra ösztönözték, hogy aztán együtt ugorjanak a magasba, miközben a konfettiágyúkból színes papírszalagok repkedtek körülöttük. Jelenleg még nem érkezett információ arról, hogy Chris Martinhoz hasonlóan a Chainsmokers is felfedezett volna egy titkos románcot a koncertjeik során.

A pénteki eseményekről itt találhatóak a fotók:

Related posts