A járvány következtében nyolc településen elrendelték az állatállomány részletes felmérését.

A magyarországi száj- és körömfájás kitörése miatt a határhoz közeli Komáromi és Dunaszerdahelyi járásban továbbra is érvényben vannak a szükséges intézkedések. A megfigyelési zónába tartozó nyolc település polgármesterei a Komáromi és Dunaszerdahelyi Regionális Állategészségügyi és Élelmiszer-felügyeleti Hivatal (RVPS) utasítására elrendelték a szarvasmarhát, juhot, kecskét és sertést tartó gazdák állatállományának részletes összeírását, amely a gazdák bejelentései alapján történik.
A szigorú higiéniai intézkedések betartása mostantól kötelező, ami magában foglalja az összes jármű fertőtlenítését, amely a gazdaságok területét elhagyja. A gazdák számára elengedhetetlen, hogy azonnal értesítsék a hatóságokat, ha elhullott vagy beteg állatokat észlelnek. A házi vágások esetén pedig a tervezett időpont előtt legalább egy nappal szükséges értesíteni az RVPS-t.
A száj- és körömfájás miatt szigorú ellenőrzések kezdődtek a magyar határátkelőkön 2025. március 8-ától. A szlovák-magyar határon március 11-ig tartó vizsgálatok célja, hogy megakadályozzák a fertőzés terjedését, miután egy Kisbajcson található szarvasmarhatelepen megjelent a betegség.
Magyarország főállatorvosa március 7-én bejelentette, hogy a szlovák határtól csupán két kilométerre található Kisbajcs község területén fertőző száj- és körömfájás esetét észlelték egy szarvasmarhatelepen. A Komáromi járásban érintett települések közé tartozik Csicsó (Číčov), Kolozsnéma (Klížska Nemá) és Füss (Trávnik), míg a Dunaszerdahelyi járásban a megfigyelési zónába Medve (Medveďov), Kulcsod (Kľúčovec), Csilizradvány (Čiližská Radvaň), Balony (Baloň) és Szap (Sap) községek is bekerültek.
2025. március 7-én fertőző száj- és körömfájást azonosítottak Kisbajcson, amely a szlovák határ szomszédságában található. Egy helyi szarvasmarhatelepen észlelték a betegséget, ami miatt a szlovák Állami Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Felügyelet sürgős lépéseket tett a járvány megfékezése érdekében. Az illetékes hatóságok azonnal megkezdték a szükséges intézkedések kidolgozását a fertőzés terjedésének megakadályozására.
A Komáromi járásban egyelőre hat szarvasmarha- (507 állat), öt juhtenyésztő gazdaság (26 állat), hat kecske- (23 állat) és nyolc sertéstelep (114 állat), a Dunaszerdahelyi járásban pedig hat szarvasmarha- (1851 állat) és hét sertéstelep (32 422 állat) tartozik az övezetbe. Gyanús eseteket eddig nem regisztrálták.